Nagroda za projekt Nowe Jeziorki w kategorii dostępne osiedle otrzymana podczas szczytu klimatycznego COP 24, wręczona na Gali „Polskie Inwestycje Przyszłości” w Katowicach (2018)

Projekt osiedla „Nowe Jeziorki” przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie otrzymał wyróżnienie podczas Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej ONZ w Katowicach. Wyróżnione osiedle mieszkaniowe zostało zaprojektowane przez dwie pracownie architektoniczne AMC – Andrzej M. Chołdzyński oraz 22Architekci.

„Tworzymy projekty siedlisk ludzkich w sposób ekologicznie odpowiedzialny, domy mieszkalne wznoszone są wśród nowych nasadzeń parku leśnego, w którym zintegrowany jest m.in. układ stawów i retencji powierzchniowej wód opadowych oraz gospodarowania wodą szarą. Duża część podróży z osiedla i do osiedla odbywać się będzie koleją podmiejską z lokalnego przystanku. Dążymy do zerowego lub ujemnego bilansu CO2 dla całego osiedla.
Dziękujemy za wyróżnienie projektu, które odczytujemy jako wsparcie naszych idei i drogi do ich realizacji”– wypowiedź Andrzeja M. Chołdzyńskiego, Architekta jednego z autorów projektu osiedla mieszkaniowego „Nowe Jeziorki” podczas Gali wręczenia nagród w Katowicach